| Marselina a întrebat:

Am si eu o intrebare. La ce teme poate face referire o poezie? (ex: tema naturii, iubirii) Vreau cat mai multe exemple!

Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Ingridduta a răspuns:

Teme:-natura
-iubirea
-razboiul
-moartea
-copilaria
-jocul
Funda? Nu am mai primit funda...Te rooog

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poezia poate spune orice, poate sa aiba o tema sau nu, important e sa sune bine. Poate fi si despre nimic, si despre opusul lui. Despre tacere, despre trenuri care pleca din gara, despre ploaie, despre libertate, despre inima, despre o culoare, despre un personaj. Despre tristete (alea despre bucurie sunt ciudate - cred ca bucuria e exprimata mai bine in proza, depresia merge mai bine cu poezia).

| Whateverpfff a răspuns:

Natura,iubirea,monotonia,melancolia,tristetea,noaptea,istoria,intunericul,trecerea timpului, jocul, viata

| Ionescu_Sarah_2000 a răspuns:

Natura, iubirea, familia, jocul, adolescenta, moartea, somnia etc