| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati-ma ca va intrerup din vorbit, dar vreau sa va pun o intrebare.Am ca tema la stiinte ale naturii un portofoliu:cauta informatii despre modul in care magnetul poate deregla un ceas.Va rog ajutati-ma ca am o gramada de teme:

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Atentie la teme.Sunt interzise pe acest sit. Te suspenda ca utilizator.

| fataroz a răspuns:

POI gandeste-te si ia o pe cea mai buna dar si cu imagini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este simplu! Indicatoarele ceasului sunt facute din fier si fierul atrage magnetul.Deci + cu - se atrag!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu tot la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe www.macneți.ro