| KM3 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti cat mai multe romane a caror actiune constituie o lectie de viata. Orice roman din care pot invata ceva, bine de stiut sau care sa ma ajute sau sa imi prinda bine in viata. In fine, intelegeti voi ce vreau sa zic. Mentionez (poate e nevoie) ca am 17 ani in mai putin de 4 saptamani. Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| vampyremisa a răspuns:

Buna! Sunt o groaza de carti din care poti invata ceva. Nu ma refer doar la cele de la scoala, ca alea sunt cam outdated. Iti recomand carti de Dan Brown, unde inveti despre mituri, legende, arhitectura, secrete, fizica, chimie, despre personalitati marcante ale istoriei (L. daVinci, Newton s.a.m.d ). Cand le-am citit ma fascinau asa de mult ca nu le lasam pana nu le terminam. Alte carti interesante sunt cele cu crime, din care inveti criminalistica. Imi plac si thriller-urile desi nu invat prea mult, ma fac sa inteleg la alt nivel psihicul uman.