| BiaBybbyBia a întrebat:

Hey. Am nevoie de ajutorul vostru urgent, va roog! E o povesete mai lunga. Asa ca daca aveti chef sa cititi, puteti ramane aici...Acum o saptamana am inceput o relatie cu un baiat. Totul bine si frumos, dupa cateva zile ne-am certat putin pentru ca el avea niste nervi din cauza ca se certa cu mama lui. In fine, pana la urma ne-am impacat. Mentionez ca el are 16 ani si eu aproape 15. El a zis ca vreau sa fiu doar a lui, ca ma iubeste, ca sunt viata lui s.a.m.d. De acum incepe partea cea mai grea: el nu s-a mai culcat cu nimeni in ultimele 2 saptamani, si acum imi cere mie asta, eu i-am spus ca mai are ceva de asteptat, dar a zis:,, ok, eu te inteleg, dar pe mine cine ma intelege? Eu nu vreau sa ma duc la alte fete sau sa fac altceva...`` Si ieri ne-am certat putin din cauza asta. Eu tin la el. Uneori nu il simt cu adevarat alaturi de mine. Si uneori cand ii zic ceva de genu:nu vreau sa ma parasesti sau din astea, el zice ca ma iubeste si se enerveaza ca ii repet asta incontinuu. As vrea sa ma ajutati si pe mine cum pot sa il pun la punct, sa ma respecte mai mult(uneori cand ne mai certam zice: ce dracu nu intelegi). Cum sa il fac sa vina dupa mine el? Va multumesc anticipat si va rog fara raspunsuri la misto.

Răspuns Câştigător
| MariaHorran a răspuns:

Parerea mea este ca acel baiat nu te merita..Nu trebuie sa te preseze sa faceti ceva, asta nu e iubire adevarata ..ar trebui sa te inteleaga, sa te astepte. Daca nu va face asta, cel mai corect ar fi sa va despartiti si sa cauti pe cineva la asteptarile tale. Din moment ce ti-a vorbit si urat..nu stiu, ar trebui sa te gandesti mai bine.el vrea doar sex, tu vrei dragoste, adica si sentimente..nu sunteti pe aceeasi lungime de unda.Ar trebui sa discuti cu el, sa ii spui ce nu iti convine, ca nu vrei sa faceti nimic momentan, si ii vei vedea reactia. Daca se va indrepta, va fi bine... Daca nu, iti vei da seama ca ai fost doar orbita de "iubirea " lui. Funda?big grin te pup

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vrea sa se culce cu o fetita de 15 ani dupa doar o saptamana de relatie? Zici ca esti prostituata, nu altceva. Nu are nici un motiv sa fie inteles, un barbat se poate abtine de la sex oricat vrea el, fara nici cea mai mica problema. Si orice barbat se abtine oricat crede ca merita femeia de langa el (in jur de un an daca incepe o relatie cu o femeie de peste 18 ani, pana la implinirea varstei de 18 ani daca femeia este minora). sa fim seriosi, nu cred eu ca partenerul atu este cel mai prost si mai fraier barbat din lume, singurul incapabil sa se abtina, care are nevoie si trebuie inteles. daca chiar e asa, nu ai de ca stai cu el, e pacat sa te multumesti chiar cu cel mai jalnic barbat posibil, pana la urma e umilitor pentru tine sa stai langa o persoana cu atat de multe probleme de personalitate, care practic nu va fi niciodata un om normal. Nu te va respecta niciodata, fiindca e incapabil, nu-i cere imposibilul. In 10 ani de relatie sotul meu nu m-a dracuit niciodata. Si nici nu mi-a spus vreodata ca daca nu facem sex 3 saptamani se duce la alta. Gandeste-te si tu la asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Iar vorbesti despre pusti de 16 ani ca despre violatori in serie, nu te-ai plictisit deloc de placa asta? "Cel mai jalnic barbat posibil"? Un copil de 16 ani? Mai tine si tu misandria aia sub control.

| neutrino a răspuns:

Vei sta cu el numai daca stai! El ti-a spus adevarul, are nevoie langa el de o femeie, si pentru asta te-a ales pe tine acum.

| lpavel a răspuns:

Crede-ma daca te iubeste cu adevarat va astepta chiar si ani de zile, daca nu atunci te va parasi dar cu asta se va dovedi ca a fost cu tine doar pentru sex nimic altceva!
Daca inca NU esti pregatita sa faci acest pas atunci sa n-o faci ca iti va parea rau toata viata! Apoi dupa cateva zile cum are tupeu sa-ti ceara asta? Eu cred ca nu te iubeste numai te abureste ca sa obtina sex!
Asta a fost parerea mea asa ca faci cum vrei! Succes!

| sofisis a răspuns:

Mama si daca nu a mai facut sex de 2 saptamani ce se intampla? Intra in sevraj sau ce?
Parerea mea sincera e ca te cam ia de fraiera si vrea sa te santajeze emotional sa te faca sa te culci cu el. Nu te respecta si nici nu tine la tine.
Eu i-as spune clar si raspicat asa : daca alegerea ta este ca nu poti sta fara sex, esti liber de obligatii si poti sa incepi sa cauti pe cine consideri ca iti va da ce ai nevoie. Daca alegi sa ramai langa mine, eu nu sunt pregatita de asa ceva, nu iti pot da vreo data estimativa cand voi fi gata si nici nu accept variante. Te gandesti si ma anunti.
Punct.
Nu ai de ce sa pierzi vremea langa asa specimene.

| BiaBybbyBia explică (pentru sofisis):

Multumesc pentru sfat. Chiar ii voi spune asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@BiaBybbyBia

La varsta ta nu trebuie sa faci sex cu un baiat dupa doar o saptamana de relatie. Ori te asteapta cat va fi nevoie, ori iti cauti altul. Daca vei face acest pas acum iti garantez ca vei regreta mai tarziu. Replica cu "am si eu nevoile mele" e o tactica veche pe care o adopta baietii tineri. Nu pune nevoile lui pe primul loc dupa o saptamana de relatie, ci pe ale tale. Iar tu ai nevoie de echilibru, oferindu-i acestui baiat ce isi doreste, vei obtine exact opusul.

| Nick9401 a răspuns:

Hmmm cand aveam 16 ani la fel si eu dadeam asa replici la fete asta numai ca s-a obtina sex... Posibil iti spune aceste cuvinte (ca te iubesti, ca esti viat lui) doar ca s-a obtina sex mai rapid de la tine. O persoana care te iubeste v-a astepta atit timp cit e nevoie..Deci ii spui lui in felul urmator: Nu sunt pregatita pentru sex si daca nu-i convine ceva poate sa-si gasiasca alta..Nu fi naiva ca ai putia s-a regreti mult! succese

| CuaMeaiiPasa a răspuns:

Baga si tu si el la cap :

1)nu poti face sex daca nu vrei

2)lubrifierea nu se face ca nu vrei sex si doare

3)esti inca mica asteapta inca un an

4) SPUNEI CA DUPA O SAPTAMANA VREA SEX INSEAMNA CA E CAM PROST

5)Daca faceti nu uita de prezervativ

| hrezdac a răspuns:

Povestea ta e impresionanta exact ca din trecutul meu problema sta an comunicare find noi oameni indif de sex ne tinem orgoliu de a demonstra ca suntem mai presus unul de altul si nu ne gandim ca ne ranim din vorbe care dor si ne fac sa ne pierdem trebuie sa fim deschis unul fata de celalalt de nu reusim nu ar avea rost sa mergem pe un drum trebuie sa fim directi ex ce se antampla cu noii oare ar mai avea rost sa continuam asa sau doar cand e vr de sex gandeste-te bine ca viata tio facintu Bianca