| Kinderiniiio a întrebat:

Bună TPU,aş vrea să vă întreb ce titlu pot pune la un poster(proiesct,coală de hărtie),despre:Ştefan cel Mare,Cetăţile cpnstruite de Ştefan cel mare, Ţara Moldovei pe timpul lui Ştefan cel Mare Fundiţă; 3 Răspundeţi repede vă rog mult, Sorry de categoriebig grin

4 răspunsuri:
| ValentinnaV a răspuns:

Construieste vise-Stefan cel Mare
Stefan cel Mare-Domnia unui voievod
Istoria unui voievod
Sub domnia unui voievod

Sau ceva de genul. puppy dog eyes

| Albnegru10 a răspuns:

Soarele Moldovei, deoarece asa mai era numit Stefan cel Mare sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile internationale ale moldovei in vremea lui stefan cel mare
sau politica interna blabla?

| anad a răspuns:

Mari romani: Stefan cel Mare si Sfant-"Athleta Christi" (asa l-a numit Papa Sixtus al IV-lea).
http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98tefan_cel_Mare