| Darkela a întrebat:

Ce carte cititi acum? eu intentionez sa incep Mandrie si Prejudecata.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Am inceput acum cateva saptamani "Un veac de singuratate"-Gabriel Garcia Marquez. Stiu ca trebuia s-o devorez pana acum, dar timpul nu-mi permite sa ma rasfat cu prea multa lectura.
Iar pentru ca citesti "Mandrie si Prejudecata", te felicit! E una din putinele carti pe care le-am recitit de vreo trei ori(tin foarte mult la emotiile primei lecturi), ca sa nu mai vorbesc despre filmele care s-au facut dupa ea; cred ca am vazut toate ecranizarile facute pana acum.
Si dintre toate cartile scrise de Jane Austen, cred ca aceasta o sa-ti placa cel mai mult.

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Am citit si eu Mandrie si prejudecata si ii frumoasa.Acum citesc Mataniile de Florence I Barclay

| Euletitia a răspuns:

Buna! Citesc romanul lui Al. Dumas, "Contele de Monte-Cristo". Am citit si eu "Mandrie si prejudecata" si este, intr-adevar, o carte foarte buna, pe care ti-o recomand, al fel ca toae romanele lui Jane Austen. Lectura placuta!

| thalyslly a răspuns:

Gabriel garcia marquez, un veac de singuratate
atentie jane austin da dependenta

| codrincodrin a răspuns:

Acum citesc Contele de Monte-Cristo. E foarte frumoasa.

| Klaudya27 a răspuns:

Si eu citesc Mandrie si prejudecata!tongue

| SofiaAndreea a răspuns:

Inger si demon

| ruWssOiaLnF a răspuns:

Casa de vara-Jennifer Johnston

| DarkAngel95a a răspuns:

Romanul adolescentului miop de Eliade-foarte buna cartea daca ai varsta intre 15-18 ani.Te regasesti foarte usor in personaj.Recomand

| annddrri a răspuns:

Eu "Colt alb".

| MarcelaAlexandra a răspuns:

Eu, "Mara" :3

| MarcelaAlexandra a răspuns:

Eu, "Mara" :3