Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati să citesc pentru clasa a VI - a?

Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Omul Invizibil de H.G. Wells, Capitan La 15 Ani de Jules Verne, Hobittul de J.R.R. Tolkien, Istoria Romanilor de Dinu C. Giurescu, Neamul Soimarestilor de Mihail Sadoveanu, Aventurile Lui Tom Sawyer de Mark Twain, Legendele Olimpului in traducerea lui Alexandru Mitru.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cameliapantiru a răspuns:

Eu prin clasa a VI-a am citit cu muuulta placer trilogia "Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani" si "Vicontele de Bragelonne", scrisa de Alexandre Dumas-tatal.