| truerainbow a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc pentru clasa a 8-a?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Abecedarul!

| Anonymous1995 a răspuns:

Incearca cam tot ce scrie Jules Verne, esti inca un copil(desi nu-ti place sa ti se zica asa), asa ca iubesti cartile de aventura tongue

| AlexDu a răspuns:

Incearca carti de tip Science Fiction, alea sigur o sa-ti placa.
Si eu trec in a8-a si imi place sa citesc, chiar daca nu citesc prea des. :d

| Inger0Cazut a răspuns:

Pai depinde, poti sa iei manualul de clasa a 8 si sa vezi ce-ti trebuie si sa incepi sa citesti, sau poti sa iei programa de testare nationala, si sa vezi ce-ti trebuie la fiecare specie, sau pur si simplu sa te duci la biblioteca ta si sa ceri karl may, sau jules verne, sau agatha christie... de exemplu...

| AntoNella41 a răspuns:

Eu am terminat clasa a 8-a si nu am prea citit numa din carte...
Da daca tu vrei sa citesti eu ti-as recomanda sa le iei de la biblioteca:
"Lecturile copilariei"
-O scrisoare pierduta,
-Baltagu (o sa iti trebuiasca mult)
-Lacul
-Popa Tanda
Da cele mai importante pentru mine or fost Baltagu si O scrisoare pierduta
Succes!happy

| DreamyAndBold a răspuns:

Pai depinde ce genuri de carti preferi.Iti place SF-ul? Iti plac jurnalele personale sau de calatorie? Iti place romantismul? happy

| BiancaB2002 a răspuns:

Incearca morometii happy