| BlackChocolateAndWhiteHeart a întrebat:

Ce carti politiste (In afara de cartile Agathei Christie, Rodicai Ojog Brasoveanu, si ale lui Raymond Chandler) sau horror imi recomandat?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Un roman romanesc Bunicul si porunca sa nu ucizi

| Disharmony a răspuns:

Sunt pe lângă subiect dacă mă-ntrebi de cărți polițiste, însă la horror, Stephen King e în capul listei.

| slapy a răspuns:

Jocul lui westing de ellen raskin e un pic pentru adolescenti dar are si unele parti inficosatoare si se aseamana mult cu cartile lui agatha (care apropo ii autoarea mea favorita )

| BlackChocolateAndWhiteHeart explică (pentru slapy):

Mersi de recomandare! (Agatha Christie este si autoarea mea preferata)