| MaryMaria21 a întrebat:

Cine stie carti sf/fantasy gen Cartea Pierduta a Vrajitoarelor,Academia Vampirilor, Jurnalele Vampirilor?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

„Casa Nopții", de P.C Cast. O recomand de mult timp la această categorie acelor care-și doresc să citească o serie fantasy de calitate!
Limbajul nu este unul extraordinar, ba chiar sunt destul de ușor de citit volumele, ÎNSĂ ideile, acțiunea, persoanjele, sunt foarte bine structurate. Are mult suspans.
Sunt 9 volume apărute în România, mai urmează încă 2 volume, dacă nu mă înșel. Eu am citit seria acum 3-4 ani, și plănuiesc să o recitesc vara asta.

Ei, ce zici? Te-am convins?hee hee

| MaryMaria21 explică (pentru Aberdeen):

M-ai convins!
Multumesc foarte mult! Chiar voiam o carte bine structurata care sa fie pe placul meu(adica fantasy).

3 răspunsuri:
| CryLulu a răspuns:

Incearca,, Invocarea "de Kelley Armstrong are 3 volume, si sunt super, le-am terminat pe toate in 3 zile.

| CryLulu a răspuns (pentru CryLulu):

Sau,,Instrumente mortale"