| Cocomeduza a întrebat:

TPU!
Nu stiu cum s-a intamplat, dar cand scriu in jurnal, uneori, imi vin diferite idei, inspiratie. Si am inceput sa compun poezii. E frumos, inchid ochii si ma las purtata de imaginatie...
Dar as vrea sa aflu daca toata aciunea asta este cu folos.
As dori parerile voastre sincere...

Trimit in exil
Lumini scanteietoare, pe cer, au disparut.

Lumini ce-odinioara luceau, s-au prefacut
In pete negre pe-o bolta nocturna moarta.
Privirea mi-a ascuns luminile in arta.
O pictura a mortii, suflu-al divinitatii,

In pustiul sufletului, un zeu al cetatii,
Din care printesa, de ganduri asuprita,
A fugit de lume, in lumea cumplita.

Singura-mi creez, in taina, ăst Univers,
In exil trimit lumina de pe sihastrul cer,
Percep iubirea ca pe-o iluzie si pier.
Imi sfarsesc pictura printr-un ultim vers.

Am 14 ani.

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E un început destul de bun pentru vârsta ta.Continuă să scrii şi nu te opri.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Foarte frumos si mie imi place sa compun povesti poezii. chiar te pricepi nu te lasa pacalita de ceilalti car eiti vor spune ca nu e bine..credema si eu am 14 ani si ador aceasta activitate.dac a iti place sa compuni poezii cu siguranta iti va placea si quillingul eu fac tahblouri si bulte altele..SUCCES! funda?

| poisonedheart a răspuns:

Este foarte frumos. Depinde mult de tine, însă cum ai paisprezece ani, ai putea să continui și să-ți îmbunătățești tehnicile și. cine știe, poate auzim într-o zi de tine. Succes!

| juliahosszulasnierkate a răspuns:

WOOOW,BUN,ai talent, foloseste-l ....eu daca as avea talentul tau as face romane rolling on the floor funda?;* nu te lasa