| Clara007 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cateva carti politiste si horror pe care sa le citesc? dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cartile de Agatha Christie, Raymond Chandler (daca iti plac filmele/cartile gen americane cu detectivi misteriosi si criminale gen femme fatale), cartile de Rodica Ojog-Brasoveanu, seria cu Melania Lupu: Cianură pentru un surâs,
Bună seara, Melania!, 320 de pisici negre, Anonima de miercuri,
Dispariția statuii din parc, O toaletă a la Liz Taylor, Melania și misterul din parc (asemanatoare cu cele de Agatha Christie care au o drept caracter principal pe Miss Marple, dar mai relaxante si mai amuzante). Le poti incerca si pe cele care au aparut cu Gazetta, gen Al patrulea. de kjell ola dahl, daca vrei ceva mai dark.

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Citeste din Agatha Christie, John Grisham, John Michael Crichton, Sir Arthur Conan Doyle, Raymond Chandler
James Hadley Chas, Colin Forbes, Constantin Chirita, Rodica Ojog= Brasoveanu, Vintila Corbu
Rodica Ojog-Brasoveanu http://carolliep.wordpress.com/2013/01/12/carti-in-limba-romana-gratuit/
Agatha Christie http://cartielectronice.cinemagie.info/......gatha.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand cartile Agathei Christie precum: "Cadavrul din biblioteca", "Zece negri mititei", "Unu, doi, trei" etc.

| MargarinaCuMustar a răspuns:

Sacrificiul din miezul iernii - Mons Kallentoft
Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd \ Misterul din Caraibe - Agata Christie
Biblioteca mortilor - Glenn Cooper

| asunaaa a răspuns:

320 de pisici negre, In iarba inalta, Ape negre, Bun venit in tabara de cosmar, Blestemul papusii, Zambeste si morii si multe altele...

| Clara007 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri