| Iza100 a întrebat:

Buna TPU, rezultatele de la simularile de clasa a 8 a pe tara se transmit si parintilor? Sau doar elevului i se transmit notele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elevul va fi anuntat de profesor iar parintii vor fi chemati la scoala si vor fi informati de diriginte, fiindca este vital sa stie parintii ce se intampla cu copilul lor, inainte de un examen atat de important.

| sierra1 a răspuns:

Ca să n-ai emoții:

- inveți, iei note ok și nu ascunzi "bătrânilor" rezultatele
- inveți (din nou!) și intri la liceul pe care-l alegi tu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Redau: "Drept urmare, regulamentul prevede în acest caz ca, la nivelul fiecărei unități de învățământ, să aibă loc discuții individuale ale profesorilor cu elevii, dezbateri cu toți colegii acestora sau ședințe cu părinții, pe tema rezultatelor de la simularea Evaluării Naționale".