| ReRe33 a întrebat:

Notele de simularile de la clasa a VIII-a se trec?

FUNDA :*****

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Nope nu se trec, bine daca vrea profesorul o sa le treaca!

16 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TEORETIC, aceste note NU ar trebui să se treacă în catalog!

Din PĂCATE, Ordinul M.E.N. a "uitat" să menţioneze acest lucru :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://cnaob.org/docs/1415/sim_ordin.pdf

http://www.edu.ro/index.php/pressrel/22384

Deci, rămâne la latitudinea profesorului dacă le va trece ( sau nu )!

Toate cele bune.

| Doub a răspuns:

Depinde de profesor.

| HereToHelp a răspuns:

Prin lege, inca de anul trecut, profesorii nu au dreptul sa treaca notele ca treza. Deci nu or sa se puna in niciun caz

| anonim_4396 a răspuns (pentru HereToHelp):

Da? E interzis prin lege? Unde scrie?

| HereToHelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca de anul asta s-au schimbat lucrurile.
Citeste asta:
http://botosaninews.ro/......-acest-an/

| anonim_4396 a răspuns (pentru HereToHelp):

Nu e diferenta intre raspunsurile tale? big grin Parca era interzis prin lege. Daca da, arata-mi un document oficial si te cred.

| HereToHelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam ca le era interzis pana acum un an, prietene. Tocmai ce am cautat si ti-am dat sa citesti faptul ca le pot trece. Altceva mai clar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HereToHelp):

Daca stiai inseamna ca ai citit un document. Probabil stiai prost. Eu ti-am spus ca e diferenta mare intre raspunsurile tale ( sunt opuse). Arata si tu un document ca lumea, de pe Edu.ro de exemplu. Nu toate stirile care apar prin ziare.

| HereToHelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrei tu de fapt? Te simti prea inteligent? Daca ar fi asa, nu te-ar ingrijora daca notele se pun sau nu in catalog. Intelegi unde bat? Eu ti-am dat un raspuns, scris, nescris, asa era pe vremea mea, nu le era permis sa faca lucrul asta. M-am documentat mai bine, ti-am venit cu stirea actualizata. Si intrebarea e, altceva mai doresti?

| HereToHelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prea disperat pe treaba asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HereToHelp):

Problema e ca nu ma ingrijoreaza laughing Eu ti-am spus sa nu mai dai raspunsuri eronate. Data viitoare, daca nu esti in domeniu, nu mai raspunde. Crezi ca daca esti in top esti vreo valoare? Mai bine dau 10 raspunsuri ca lumea decat sa dau 150 eronate.

| xLittleKidd a răspuns:

Nu, profesorii nu au voie sa le treaca in catalog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLittleKidd):

Poate iti sustii si tu afirmatia cu un document unde este confirmat acest lucru.

| xLittleKidd a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.curier.ro/....../index.php Conform acestei stiri, notele nu vor fi trecute in catalog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLittleKidd):

Pune si tu un anunt oficial. Acolo e vorba doar despre Arges.

| Andreea051p a răspuns:

Nu. Bafta la simulari, si eu dau. confused