| geno123geno456geno789 a întrebat:

Stie cineva o carte care o pot citi pentru clasa a-7a vreau sa citesc o carte dar nu stiu ce este mai bun pentru clasa a-7A
va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot. Nu am ce comenta, are 700 de pagini, dar e superbă.

6 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

Deci vrei o carte care o poti citi pentru clasa a 7-a, vrei o carte (din nou?) ca sa citesti, dar nu stii ce e mai bun pentru clasa a 7-a (din nou).
Iti recomand sa incepi cu alfabetul si gramatica happy.

| MariaCristinnaa a răspuns:

Citeste operele pe care le vei facewinking

| lullaby23 a răspuns:

Mara-Ioan Slavici

| The234Wind a răspuns:

De ce vrei o carte pentru "clasa a 7a"?
O carte nu ti-e buna?
Lecturile pentru scoala in general, nu sunt asa faine ca alte carti. Ca asta urmaresc ai` mai mari. Sa ne tampeasca. Si atunci, la scoala, se dau doar carti plictisitoare, ca sa-i scarbeasca pe copii.

| WitchMya a răspuns:

Pentru clasa a 7-a? Mie mi s-a recomandat de colegi mai mari din scoala sa citesc DE VEGHE IN LANUL DE SECARA ca ei au citit-o la inceputul anului scolar.

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Moara cu noroc de Ioan Slavici
bafta :*