| dyzzy22 a întrebat:

As dori si eu sa stiu ce romane se studiaza in clasa a -x-a. Vreau sa citesc in vara aceasta! Multumesc, daca ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Pai eu anul asta ...am citit ion, harap alb, alexandru lapusneanu, hanul ancutei si ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi si am mai facut niste poezii de eminescu

3 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Ion-liviu rebreanu. enigma otiliei-George Calinescu.Morometii-Marin Preda ambele volume. O scrisoare pierduta-I.L.Caragiale...si ai putea sa mai intrebi la biblioteca.cu siguranta o sa iti spunahappy

| EUSIATIT a răspuns:

Nu ti recomand pentru ca am terminat de vreo 30 de ani liceul, Vreau doar sa te felicit ca doresti sa citesti sa te pregatesti de acum pentru viitorul bacalaureat, Nu multi sunt cei ce doresc sa faca acest lucru[cititul] Felicitari si sper ca o sa te ajute cineva [sau cauta pe net. sigur gasesesti]

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Enigma Otiliei, Morometii, Ultima noapte de dragoste inataia noapte de razboi etc. Depinde de manualele utilizate in clasa.