| PainLife07 a întrebat:

Bună TPU.
Sugerați-mi vă rog niște cărți.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Trebuie sa citesti neaparat: Sub aceeasi stea(de John Green) si Alchimistul (de Paulo Coelho)

Te asigur ca nu vei regreta.

Ai ce sa inveti de la ele.Si sunt captivante.
Altele ar mai fi:Elevul Dima dintr-a saptea (Mihail Drumes), Cismigiu and comp (Grigore Bajenaru), Harry Potter(J.K.Rowling),Fluturi (Irina Binder), Harta cerului( Felix J.Palma),Spitalul Municipal( Barbara Harrison), Viata ca o teapta(Alan H Cohen), Inteligenta emotionala(Daniel Goleman) si nu in ultimul rand ''Secretul'' (de Rhonda Byrne.Astea din urma sunt carti motivationale foarte bune

| gemeni6226 a răspuns:

Hai sa revenim si la ai nostri iti recomand toate romanele lui George Calinescu si ai lui Mihail Sebastian precum si Hortensia Papadat Bengescu.

| Cameliapantiru a răspuns:

"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte
"Maitreyi"-Mircea Eliade
"Dama cu camelii"-Alexandre Dumas-fiul
"Notre-Dame de Paris"-Victor Hugo
"Maestrul si Margareta"-Mihail Bulgakov
"Frankenstein"-Mary Shelley
"Misterul camerei galbene"-Gaston Leroux
"Colectionarul"-John Fowles
"Parfumul"-Patrick Suskind
"Numele trandafirului"-Umberto Eco
"Adam si Eva"-Liviu Rebreanu
"Doctor Jivago"-Boris Pasternak
"Marile sperante", "David Copperfield" si "Oliver Twist"-Charles Dickens
"Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde