| NutellaLover24352 a întrebat:

Trec clasa a 6 a si am uitat tot ce tine de romana si matematica. Literatura, gramatica, probleme mai grele. Cum sa fac sa mi le amintesc? Adica nu cred ca e posibil sa invat in jur de 10 caiete la fiecare materie si sa am timp sa imi fac si temele.

4 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Dacă chiar le știai, le mai repeți puțin și ți le amintești.

| MoonWolf a răspuns:

Fa exerciti, incepand cu prima pagina din fiecare carte, curand iti vei aminti.

| MariMaria14 a răspuns:

Iti pregatesti timp pentru a invata.De exemplu:Luni:Romana-1-2 ore invat(sau mai mult daca vrei). Marti:Matematica-1-2 ore.Si tot asa si la celelalte. Sper ca te-am putut ajuta si sunt sigura ca vei reusi.

| ღβأβأ a răspuns:

Fa cel putin un test final la fiecare materie si cand vezi ceva care nu stii, imediat iei si cauti in culegerile si cartile materiei respective.