| Pau a întrebat:

Hey! Acum trec in clasa a 9-a, deci trebuie sa imi aleg un liceu...

Din start va spun ca la matematica sunt paralela laughing deci as vrea un liceu la care, pe cat posibil sa nu fie mai mult de 2-3 ore pe saptamana si sa nu se puna accentul la BAC pe matematica. Nici la chimie nu stau foarte bine, dar cred ca pot sa fac o exceptie, sunt de 10 la teorie si de 2 la practica.Astea sunt singurele materii care cam scartaie la mine, in rest sunt okay.
Imi place foarte mult lb engleza, franceza o invat acum, intensiv, sa stiu sa vorbesc 2 limbi de circulatie internationala laughing iubesc geografia si ador lb romana(dar numai partea de literatura, la gramatica stiu teoria dar practica...oh go on)
Cam la ce profil as putea sa ma duc, tinand cont ca pe mai departe, la facultate as vrea sa fac psihologia?
Orice parere e bine venita :*
P. s: Sunt din Cluj.

5 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Eu ma duc in Samus laughing
am o verisoara acolo, nu face matematica doar o ora pe saptamana
sau la Napoca acolo sigur intri.
mai este Victor Babes sau Onisifor Ghibu
depinde de ce vrei
am colege care merg la George Baritiu
tu alegi...

| saku970 a răspuns:

Buna!
Eu ti-as recomanda Stiinte Sociale este un profil care cu siguranta ti s-ar potrivi si fiind o ramura a umanul nu trebuie sa ingrijorezi cu matematica. big grin:X

| Ladybuug a răspuns:

Du-te la filologie engleza - franceza [ iti alegi tu dupa un intensiv dk vrei big grin]... e cel mai bine!

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Filologie.clarhappy

| ForEver_2956 a răspuns:

Eii.esti ca mine! si eu vreau sa dau la psihologie si sunt paralela cu matematicabig grin profilul uman e cel mai recomandat din cate am intelesthinking adica din clasa a 10-a nu mai face matematica si la bac nu dailove struck
si ce mai buna facultate de psihologie e in Cluj
poate ne vedemlaughing