| Cata95ela a întrebat:

Ce se face in clasa a 9 a la matematica? Are treaba cu ce am facut intr-a 8-a? Dar la romana? Mai multa gramatica sau literatura?

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Pai in clasa 9-a la informatica(acolo sunt eu se face foarte multa matematica ceva mai mult decat in a8-a dar nu foarte mult deoarece este primul an, se face aproape ca si in a8-a. La romana daca esti la mate-info se face foarte multa literatura(gramatica aproape deloc), aceeasi situatie este si la filologie cu romana: se face mai multa literatura in clasa a 9-a dar ceva mai mult decat la mate-info pentru ca este de specialitate. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

4 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

In clasa a 9-a scapi de gramatica la romana si de geometrie la mate.Dar romana si matematica din cls a 8-a o sa iti foloseasca si la liceu.

| KuKluXClannad a răspuns:

Matematica thinking pai se face ceva despre vectori din cate imi amintesc si la romana doar literatura.

| Ryuk751 a răspuns:

La matematica se face si geometrie si algebra iar la romana se face foarte multa literatura.mi-a placut a 9a.

| Cata95ela explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am uitat sa precizez sunt la mate-info happy.