| bizzarel a întrebat:

Bună, TPU!
Vreau să-mi termin vacanţa aceasta odihnindu-mă, aşa că vreau să-mi recomandaţi câteva cărţi cu adolescenţi care v-au plăcut mult.
Aştept recomandările voastre!
Pup.

5 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Eve și Jocurile Foamei, dacă nu le-ai citit deja.

| LaChatte a răspuns:

Nu stiu cu adolescenti, dar iti recomand cartile lui Jules Verne! sunt EXTRAORDINARE!

| BibuxBii a răspuns:

Sub aceeasi stea-John Green
Cautand-o pe Alaska-John Green
De 19 ori Katherine-John Green
Prima iubire-James Patterson

| KilluaZoldyck a răspuns:

Cartile lui Hemingway

| Luminita235 a răspuns:

1. Nu plange sub clar de luna de Heather Davis * o poveste de dragoste dintre o fata obisnuita si un varcolac)
Urmatorul volum este : Uneori sub clar de luna
2.Seria Vampirii din Morganville de Rachel Caine
3. Spulbera-ma de Tahereh Mafi ( O carte minunata in care este vorba despre o poveste de dragoste dintre o fata care nu poate atinge pe nimeni cu exceptia baiatului de care o sa ajunga sa se indragosteasca)
4.Sange Albastru de Melisa de la Cruz ( este vorba de o poveste de dragoste dintre doi vampiri )
5. Evernight de claudia Gray (vampir-om)
6. Dispozitivele infernale / Printul Mecanic de Cassabdra Clare ( o serie minunata pe care trebuie sa o citesti )
7. Academia vampirilor de Richelle Mead ( o seria absolut minunata pe care eu o recomand)
8.Paranormal de Kiersten White
9. Cercul Secret de L.J.Smith ( este vorba de vrajitori )
10. Shadow Falls / Nascuta la miezul noptii de C.C. Hunter ( O fata care poate vedea stafii si care iubeste doi baieti )
11. Creatura de Nely Cab ( e vorba de o fata care se indragosteste de un zeu, stiu ca suna ciudat dar e foarte faina cartea )
12. Eve de Anna Carrey ( O carte care mie mi-a placut foarte mult, are si volumul doi )
13. Sub aceeasi stea de John Green ( e vorba de doi adolescenti care se iubesc desi sufera de cancer si daca vei citit aceasta carte vei ramane impresionata si cu siguranta vei plange )
13. Naluca si Naucul de Stacey Kade ( stafie -om )
Toate aceste carti mi-au placut si contin exact ce ai cerut tu si oricand le-as reciti, sper sa alegi o serie ( cartile pe care ti le-am recomandat au mai multe volume ca sa stii ). Spor la citit!
P.S : Daca ai citit o carte sau intreaga serie te rog sa imi scrii un mesaj ca sa imi spui cum ti s-a parut cartea/seria
Pup :*