| WitchMya a întrebat:

Vreu sa scriu o carte, am gasit nume pentru personaje, dar nu am gasit numele perfect pentru protagonista actiunii... Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc anticipat! FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| Ruxi77 a răspuns:

Eu i-as spune Katherine, dar depinde de ce-ti place tie. M-am gandit la numele acesta fiindca poti sa-l prescurtezi in mai multe feluri. De ex: Katty sau Kitty.
Totusi depinde de personaj si de caracterul sau.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Despre ce este vorba in carte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emma. :3

| Lyiia a răspuns:

Trebuie sa gasesti un nume interesant si captivant, iesit din comun. Ca de exemplu: Anemona, Adnana, Angelica, Indila, Rodica, Merline, Cyndia, Lis, Lisa...

| WitchMya explică:

Multumesc tuturor celor care au raspuns la intrebare. Va multumesc pentru sfaturi. Daca as putea as da mai multe funde, dar asa... O sa folosesc Katherine deoarece il asociez cu secolul XVIII, secol care imi place foarte mult. Si chiar poate fii prescurtat intr-o mie de feluri.

| YourQueen a răspuns:

Lavinia,cred ca ar fi un nume dragut avand in vedere ca acest nume nu prea il intalnesti nici in carti nici in realitate

| Doricutzu110 a răspuns:

Kassandra

| AndreeaH99 a răspuns:

Bonnie, Sophie, Izabela, Angie, Elena, Anastasie, Ana, Angelica, Charlotte...depinde daca doresti romanesc sau strain dar pentru un personaj principal iti sugerez sa alegi ceva nu prea lung, interesant nu ceva uzual si sa ramana pe buzele cititorilor.winking