| AndreeaCris a întrebat:

Vreau sa va rog, cei care stiti carti cu tema "depresia la adolescenti" sau stiti un site unde as putea sa gasesc asemenea carti sa imi spuneti. Am licenta anul viitor si as vrea sa ma apuc de citit. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Daniel Marcelli, Elise Berthaut, Depresie si tentative de suicid la adolescenţă, Editura Polirom 2007
Henri Loo, Pierre Loo, Depresia, Editura Corint, 2003
Irina Holdevici, Valentina Neacşu, Consilierea psihologică şi psihoterapie în situaţiile de criză,
Editura Dual tech, 2011
George Ionescu, Psihiatrie clinică, Editura Univers Enciclopedic, 2000
http://revistadeasistentaeducationala.blogspot.ro/......centi.html