| Mălinuşaaa a întrebat:

Ce carti inteserante stiti pentru adolescenti?big grin Vreau sa ma apuc de citit laughing Funda kiss

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

"Cişmigiu and Comp, Bună dimineaţa, băieţi! " scrisă de Grigore Băjenaru.

Foarte frumoasă. Autorul povestind o viaţă de elev, cum o ştim cu toţii. Fiţuici, porecle de-alea profesorilor, emoţiile de dinaintea tezelor. Citeşte-o că n-ai să regreţi.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu acum citesc La cumparaturi de Sophie Kinsella.Este super, imi place stilul ei si ti-o recomand!

| alissa6 a răspuns:

Jurnalele vampirilor

| TheWiseOne a răspuns:

Singur pe Lume
Cismigiu &Comp si Buna Dimineata Baieti
Robinson Crusoe
Un pension de domnisoare
Cronicile Wardstone - sunt o serie, asemanatoare cu Harry Potter, dar mai realistic
Ultima noapte de dragoste, Intaia noapte de razboi
cam astea. pana iti trece pofta.

| VladM15 a răspuns:

Adevarul,al doile as, amurg, baiatul saman sunt frumoase si interesante

| lowraider26 a răspuns:

Eu am incercat amurg si goowsebums sunt faine si nu te plictisesti 100%garantat bafta happy

| Kirby a răspuns:

Sper sa le citesti:
1.Harry Potter.
2. Fetita celei de a 7-a luni(luni, nu lumi) de Moony Witcher
3.Colt Alb
4.Cronicile din Narnia
5.Secretele castelului Cant
6. Evadate din castelul Cant(trebuie sa se faca cartea a 3-a)
7. Dragonslade
8.Singur pe lume
9.Chemarea strabunilor
10.Cititorul din pestera
11.Recreatia mare
12.De Jules Verne, dar ai grija ca pe mine me doare capul de la astea
13.Sherlock Holmes
14. Buratino
15.Tot ce tine de mitologie
16. Tarzan
17.Pacala
17.Oliver Twist
18.Tom Sawyer si Huckleberry Finn
19. Aventurile lui Habarnam(laughing)
20.Cei trei muschetari
Mai gasesti tu prin biblioteca sau libararie

| Ele2 a răspuns:

Atacul mutantilor_goosebumps,adevarul-de zizou corder, al doilea sediu-de henry h neff, amurg-de stephenie meyer, bun venit in casa mortilor- goosebumps-de l.r., bun venit in tabara de cosmar-goosebumps-de l.r., de la Vlad tepes la dracula vampirul - de neagu djuvara,

| maditzu339 a răspuns:

Copilul nascut joi de sanda brown...singur pe lume de hector malot