| vanessavane a întrebat:

Vreau si eu sa stiu la ce se da bacul pe fiecare profil (filologie,mate-info,stiinte sociale, stiintele naturii). sa stiu materiile la fiecare in parte din care se da bacul....Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

La stiinte sociale ai de ales : Romana si istoria o dai obligatoriu si ai de ales pentru al 3 lea examen scris dintre : Geografie, Logica dintr-a 9 -a / Psihologia dintr-a 10 -a, economia / socilogia dintr-a 11 -a sau filozofia pe care o faci in clasa a 12 a.La restul n-am idee.

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

La filologie:
1.Romana, obligatorie, scris si oral
2.Istoria Romaniei, obligatorie
3.Geografia Romaniei/Logica/Psihologia/Sociologia/Filosofia
La mate-info si stiinte ale naturii sunt la fel:
1.Romana, obligatorie, scris si oral
2.Matematica, obligatorie
3.Fizica/Chimia organica sau anorganica/Biologia/Anatomia/Informatica si nu stiu daca mai era ceva