| AndreeaPunct137 a întrebat:

Hey, ma gandesc de ceva timp la ce profil o sa dau si nu stiu

La scoala la care vreau sa dau sunt urmatoarele profile :
1 Pedagogie
2 Mate info- intensiv engleza
3 Mate info- intensiv informatica
4 Stiintele naturii
5 Filologie- intensiv engleza
6 Stiinte sociale
Iar materiile mele preferate sunt : Muzica, matematica, (cat de cat ) franceza, fizica si chimia (cat de cat).Mi s-ar potrivi un profil de mate info, dar nu prea imi place geometria, nu stiu teoreme, nimic, iar la algebra stiu tot, iar romana, romana si ea jumatate, ma descurc mai bine la gramatica si literatura n-o suport...
Iar la facultate, as vrea sa dau la drept...

Pareri?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Deci iti spun sincer ca stiinte ale naturii e perfect, acolo faci de toate si in special chimie fizica si biologie iar celelalte materii sunt de ajuns.La mate-info e foarte greu, te omoara informatica pentru ca e foarte grea si nu cred ca o sa faci fata pana in clasa a 12 a.Filologie si stiinte sociale sunt foarte plictisitoare, adica din a 11 a se scot toate materiile importante ca mate chimie fizica si ramai cu muuulte ore de romana istorie geografie engleza si devine foarte aiurea mai ales ca nu poti sa dai mai apoi la mai nicio facultate.
De la stiinte ale naturii poti sa urmezi fara probleme ce facultate vrei inclusiv medicina happy dar daca tu vrei la drept...

2 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Pai din ce spui tu ca iti place dai la filologie, nu ai nimic de aface cu mate info, iar cu faculta, poti sa faci pedagogia si sa dai la medicina, nu are nici o treaba una cu cealaltawinking

| tr3ig a răspuns:

Eu spre exemplu am terminat liceul mate info si am faculta faculta de cadastru, am avut colegi la faculta care au terminat pedagogicu sau filologia, sau stinte ale naturii si au facut cadastru, nu are nici o treaba liceul cu faculta,