| octavianm97 a întrebat:

Am scris 3 carti pe care le-am publicat la o editura nu prea cunoscuta din Braila. Am cautat pe internet si din cate am inteles editura ar trebui sa se ocupe cu promovarea cartii dar aceasta fiind o editura mica are contract cu o singura librarie din Braila si atat. Ce ar trebui sa fac in continuare ca sa imi promovez cartile? Am cate 100 de exemplare din fiecare carte. Ar trebui sa umblu eu pe la librarii ....sau exista posibiliteatea sa fac vreun contract cu siteuri gen elefant.ro sau eMAG sa le vand online?

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Trimite-le unui critic literar care scrie la vreo revista, sau unui blogger specializat pe recenzii literare. E cea mai buna promovare.

| CristinaVibeUp a răspuns:

Buna! De ce nu le vinzi online? Nu sta sa umblii tu prin librarii...azi totul este online. Fa-ti conturi pe canalele sociale si listeaza pe OLX si alte site0uri de vanzari similare. Am pus aici un articol despre promovare https://www.vibeupromania.com/......3%AEn-2020 si daca ai nevoie de servicii de promovare te ajutam cu drag. Succes!