| suntcuriossastii a întrebat:

De ce depinde ca sa ai bani mulți la publicarea unei cărți in librărie? De editura, de librărie? De calitatea cărții pe care ai scris o in primul rand, firește. Tu ca autor de carte zic. Ma refer aici la autorii de culegeri, manuale etc pentru învățământul preuniversitar si universitar. Nu la cei de beletristica.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde de publicitatea facuta, spre cei INTERESATI de marfa.

Poti avea un diamant de 200 Karate, dar daca nu stie lumea de existenta lui, atunci nu primesti nici un cent pentru el.

| sierra1 a răspuns:

"De ce depinde ca sa ai bani mulți la publicarea unei cărți"

nr exemplare vândute

| TistarKNL a răspuns:

De editura, era are anumite standarde.
Depinde si de numarul de autori, daca 12 oameni au lucrat la o culegere inseamna ca, teoretic, veniturile se impart la fiecare

| john533408 a răspuns:

În cele mai multe cazuri depinde editura