| Buffyo a întrebat:

Caut o carte a genului dramatic, insa nu ii mai stiu nici titlul, nici autorul, tot ce am este aceasta secventa, pe care n-o gasesc pe google: 'Si dorinta noastra, a scriitorilor, e sa fim cititi. De cine, e o chestiune, ori prea secundara, ori prea complicata.'
Este un dialog intre Maria, o vanzatoare -din cate imi aduc aminte-, care a luat de la Alexandru -scriitor-, un autograf, apoi ea ii spune acest lucru, insa el ii raspunde ca nu isi aduce aminte. Daca i-ar fi dat un autograf, cu siguranta ochii ei, l-ar fi impresionat si nu ar fi uitat-o. Va rog, sa-mi spuneti! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Este "Visul unei nopti de iarna" de Tudor Musatescu.

| Buffyo explică (pentru Kaℓi):

Iti multimesc din suflet!

1 răspuns: