| Shabazzz a întrebat:

la proba scrisa de la romana anul 2016 la real, a fost o argumentare in care trebuie sa scriem, rolul jocurilor pe dispozitivele electronice(calculator, tableta, telefon) in viata unui tanar. Eu in loc sa scriu despre rolul jocurilor, am scris despre importanta tehnologiei in viata unui tanar. Intrebarea mea este urmatoarea : Daca am scris asa imi va da puncte? Daca da, cate? imi va nota tot exercitiu chiar daca am facut o mica confuzie de subiect sau nu imi va da nimic? Chiar daca nu imi da pentru continut, imi va da ceva pentru structurarea textului? Tin sa precizez ca am scris ca la carte structura argumentarii prin conectori, limbaj, etc. Multa lume a zis ca imi va da, deoarece multi profesori care corecteaza se uita mai mult la structura si mai putin la subiect

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Cauta baremul, vezi acolo cat si cum se puncteaza, daca respecti tema subiectului iti da x puncte, daca te incadrezi y puncte si asa mai departe, iti va puncta, nu cine stie ce dar iti va puncta!