| Alxxzzxx a întrebat:

Bună!
Am o nelămurire în legătură cu baremul de corectare pentru Bacalaureat la limba și literatura română pentru subiectul III.
Unde scrie:„Evidenţierea a două trăsături care permit încadrarea textului narativ studiat într-o perioadă, într-un curent cultural/literar sau într-o orientare tematică" trebuie să scriem câte două trăsături ale perioadei, câte doua trăsături ale curentului/ câte două trăsături ale orientării tematice?
Întreb pentru ca am văzut în multe comentarii doar încadrarea într-un curent.
La analiza oricăror două elemente de structură, compoziție și de limbaj trebuie să scriem 2 de structură, 2 de compozitie și 2 de limbaj sau 2 la alegere din cele trei (structură, compoziție, limbaj)?

Mulțumesc frumos! ​

2 răspunsuri:
| Curios2019 a răspuns:

Nu o sa te ajute raspunsul meu, dar, uita-te la doi degeaba, eu am invatat opera pe care a zis orlando ca o sa pice. Atat, si am luat 8, 60.
Acum 2 ani tot la fel, niste prieteni au invatat ce a zis Orlando ca o sa pice, au luat datorita lui. A ghicit 4 ani la rand, asta sigur e in sistem laughing
Spor la invatat app, si succes! Nu fu un raspuns ajutator, dar merita sa incerci macar sa inveti mai mult ce zice el?