| LauDi a întrebat:

poate cineva sa-mi spuna cat ar lua sa citesc "Toate Panzele Sus" de Radu Tudoran(in ore/zile) si daca este ceva rezumat bun pe net(care nu este pe un site gen scribd care imi cere taxa)? Multumesc in avans!
PSbig grinaca intreaba cineva, da mi-o trebuie pentru scoala, dar cel mai probabil dupa vacanta de primavara.Scuze pentru greselile gramaticale din aceasta intrebare, daca sunt!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cartea lui Radu Tudoran are in jur de 624 pagini (312 file).
Cât timp îți ia, nu știu. Totul depinde de tine. Tu știi cât timp liber ai, și cât din el, ești dispus să îl dedici lecturii. Depinde (și) cât de repede citești etc
Romanul e foarte frumos, plin de aventuri, iar dacă îți place, îl poți parcurge repede.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi filmul pe YouTube! Asta dacă nu ai chef să citești!

| LauDi explică (pentru gabicoo):

Nu-i bai de citit, doar vreau sa stiu cat i-a sa citesc ca sa imi pot organiza programul!

| Osneros a răspuns:

Eu am citit si carti de 300 de pagini intr-o zi. Evident, sunt inca printre cartile mele preferate. Depinde doar de tine cat de repede si cat de mult citesti. Daca nu-ti place n-ai cum s-o citesti rapid, asta in cazul in care poti sa citesti ceva ce nu-ti place (eu nu pot).

| LauDi explică (pentru floresdemayo):

Multumesc!

| LauDi explică (pentru Osneros):

Multumesc pentru raspunsul acordat!