| edeidinio a întrebat:

Bună ziua, TPU! Ce părere aveți despre această carte?
Eu am scris-o!
https://play.google.com/store/books/details?id=EBroEAAAQ BAJ

Dau fundă!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DACĂ tu ești autorul scrierii "Dimensiuni Ale Incertitudinii: Explorând Filosofiile Cunoașterii și Existentei Umane" și numești Daniel Bumbar, atunci n-ai nimerit zona de "critică" literară.

Unde mai pui că link-ul NU duce la conținut - deci părere... din părți!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce e gratis, nu are valoare.

| edeidinio explică (pentru sadrian46):

Viața ne-a fost dată pe gratis...cumva...atunci, spui că viața nu are valoare? sad
Plus că, e făcută pentru voi, nu e pentru bani!

| sadrian46 a răspuns (pentru edeidinio):

Ai menționat - cumva-. Cumva, cum? Nu compara mere cu pere.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, aici nu este site de reclame.Nici macar nu ai intrebat daca am citit-o, ci ai intrebat direct cum ni se pare. laughing Descrierea suna ok, dar te astepti sa dai funda cuiva care o va citi? Consider ca daca iti respecti munca, nu o faci pe gratis, deci faptul ca e 0 ron....nu stiu cum sa spun, nu-mi suna bine.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Intenția lui e de a-si face cumva aprecieri pozitive, de asta o vinde "pe gratis", după, mă gândesc, că îi va pune un preț.

| carevaescu a răspuns (pentru dullcat):

Sunt 100 de aforisme, de cate un rand, doua fiecare. O citești in 10 minute.winking

| edeidinio explică (pentru dullcat):

Eu scriu pentru alți, nu am nevoie de bani, vreau doar să ajut!

| Hyperion7 a răspuns:

Că tot ziceai de sinceritate in carte, mie unul mi se pare interesanta, doar că ar mai trebui sa o mai revizuiești, deoarece exista mici erori gramaticale.

| edeidinio explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc! ????

| carevaescu a răspuns:

Singura recenzie e de la fratele tău?

Fuse fun de citit.

Pe mine m-a amuzat mormanul de clișee si paradoxuri. Să o numim o incoerență poetică. Amuzantă la o cafea.

Care e aforismul tău preferat din cele 100?

| edeidinio explică (pentru carevaescu):

Ei bine, e vorba de înțelegere, nu au sensul direct, doar sunt aforisme.
Iar, "paradoxurile" nu sunt paradoxuri fiindcă trimit la idei de gândit, nu la ceva banal.

Aforismul meu preferat? Numărul 100!
Iubește existența!

| Standt a răspuns:

Nu ma avantam, dar am vazut comentariile.
Totusi, unde putem citi cateva randuri?