| blablabla666 a întrebat:

Bunaaaaaa...imi puteti spune niste carti bune pe care sa le comand?

10 răspunsuri:
| Sarah35277 a răspuns:

,,Gradina de la mizeul noptii,, e preferata mea

| Totenkampf a răspuns:

"America" - Franz Kafka (și nu numai, Kafka e genial)

"Autopsia Satanei" - Luis de la Higuera"

Și îți pot recomanda de asemenea Sven Hassel (dacă te pasionează literatura de război, care adesea este făcută doar de partea sovietică) și cărțile lui Stephen King, însă din păcate cele citite de mine sunt out of stock peste tot.

| RareșQW a răspuns:

"Arta manipulării"- Kavin Dutton

| Goddessss a răspuns:

Sigur...
Iti recomand eu niște cărți care mi au plăcut, majoritatea le am citit sau am descoperit ca sunt foarte interesante și trebuie sa le comand si eu.
Deci iti dau niste cărți de beletristica, adolescenți sau psihologie :
1)Cautand o pe Alaska
2)Împăratul mustelor
3)Malakai
4)Nemuritoarea Starling
5)Memoriile unei gheișe
6)Hotul de cărți
7)Harry Potter
8)Tot ce nu ti am spus
9) Parfumul
10)Absolut tot
11) De veghe in lanul de secara
12)Mincinosii
13)Proscrisii
14)Jurnalul unui adolescent timid
15)Karma pura
16)Calea spre iluminare
17)Park si Eleanor
18)Imi placi
19)Colt-Alb
20)Ținutul Țânțarilor
Dupa cum spuneam, majoritatea sunt de adolescenți, multe dintre ele de romantism, dar daca vrei si altceva pe lângă psiho sau beletristica sa imi spui.
Spor la citit!?

| darrio2007 a răspuns:

Eu ti-as recomanda ceva dar nu stiu ce stil preferi.

| Donsavas a răspuns:

"Ziua în care m-am iubit cu adevarat" este scrisa de un psiholog roman
Sau "Secretele Succesului" de Carnegie.

| blablabla666 explică (pentru Goddessss):

Multumesc ❤❤

| blablabla666 explică (pentru darrio2007):

Chiar nu conteaza

| blablabla666 explică (pentru Totenkampf):

| Denisa730 a răspuns:

Depinde de ce gen îți place Orice carte e bună dacă îți place genul literar din care face parte Dacă cauti ceva fantasy îți recomand seriile scrise de Cassandra Clare, Sarah J Maas Dacă vrei ceva de dragoste pentru adolescenți, ușor de citit încearcă seria Alegerea de Kiera Cass Daca iti plac cartile clasice incearca Mandrie si prejudecata, La răscruce de vanturi, Jane Eyre etc Ti-as recomanda mai multe dar nu stiu exact ce cauti