| LupuCenusiu a întrebat:

Imi puteti spune niste carti bune? Funda pentru cel mai complex raspuns!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

1) Bătrânul şi marea de Ernest Hemingway
2) De veghe în lanul de secară de J.D. Salinger
3) Mizerabilii de Victor Hugo
4) Mândrie şi prejudecată de Jane Austen
5) Fraţii Karamazov de Fiodor Dostoyevsky.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dau câteva idei
Toni Morrison -"Jazz" e o carte pe care la început s-ar putea să n-o înțelegi dar pe parcurs vei vedea semnificația.
Kevin Brooks -"Lucas" este un fel de romantic cu puțină dramă după părereaea.
De John Green -"Căutând-o pe Alaska" care e preferata mea și
"De 19 ori Katherine" e despre un tip care care are o pasiune pentru fetele drăguțe cu numele Katherine.
Poți încerca și seria "Fluturi" e romantic dar după părerea mea zici că e o carte combinată cu una de pe wattpad. Începutul este unul bun.
Alta ar fi "Întreab-o pe Alice" e o carte despre consumul drogurilor.
"Hotelul Bertram" de Agatha Christie e polițist dar te captivează. Are cărți bune Agatha.
Încearcă câteva de la Stephen King
-"Cujo"
"Lucruri prețioase"
Lectură plăcută.

| 6Anee9 a răspuns:

Flori in par de Iulia Ioniță --> http://goo.gl/ayYp08