| MMadalina a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai bbune opere ale lui F.M. Dostoievski?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Pentru mine,Adolescentul. Daca Makar,cat de habotnic si semi-senil era el, a reusit sa ma impresioneze, la nivel de idei ce le avea, cum nici un alt personaj al lui Dostoievski n-a putut sa impresioneze, nu incape indoiala.Ai ce imputa totusi si aici, izul acela de telenovela si intriga prea alambicata intre personaje pe care il observi cam des la FMD, ce-ti aduce aminte de glumele de salonas ale unor "romancieri" francezi.

7 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Crimă și pedeapsă
Nopți albe
Amintiri din casa morților

| Chris a răspuns:

Cred că cel mai mult mi-au plăcut 'Crimă și pedeapsă' și 'Frații Karamazov'.

| casablanca40 a răspuns:

Personal favorite : Dublura, urmata de Idiotul.

| 35zone a răspuns:

Mie mi-au placut romanele Idiotul si Fratii karamazov

| darko13 a răspuns:

Oscilez intre idiotul si crima si pedeapsa.

| ForbiddenSoul a răspuns:

Mie mi-au placut " Demonii " si " Adolescentul "...tongue

| TaCristina a răspuns:

Tocmai sunt pe cale sa termin Idiotul. Din ce am mai citit de el, e favorita.