| 123teodor123 a întrebat:

Care dintre cartile lui Alexandre Dumas (tatal) vi se pare cea mai interesanta? De ce?

Răspuns Câştigător
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Mie imi plac toate..sincer! Le iubesc de fapt! Mi-a placut mult "Vicontele de Bragelonne"-asa cred ca se scrie corect..sorry daca am gresit...mai ales ca are mai multe fapte reale desi unii spun ca e plictisitoare..mai ales de Louise si de restul personajelor pozitive..si restul au fost frumoase ca "Contele de Monte-Cristo" sau "Dupa douazeci de ani" sau "Cei trei muschetari"..etc.
Tie ce ti-a placut cel mai mult? Credeam ca sunt singura caruia ii place Dumas si in general literatura franceza si nu numai!

| 123teodor123 explică (pentru SkyIsMyLimit):

Mie? Pai, "Dupa douazeci de ani" mi s-a parut plina de aventura. Mi-a placut mult. Normal, niciuna nu e mai prejos. Oricum, e imposibil sa nu iti placa literatura franceza o data ce ai descoperit-o. De la Victor Hugo pana la Jules Verne, toti au scris niste carti magnifice. Multumesc pentru raspuns!

| SkyIsMyLimit a răspuns (pentru 123teodor123):

Dar...nici eu nu pricep cum unora nu le place, dar exista oameni care spun asta si din pacate eu am intalnit foarte multi!

3 răspunsuri:
| XBrunetteX a răspuns:

Ii ador cartile lui Alexandre Dumas, si imi place literatura franceza in general.
Cartile sale se bazeaza pe fapte din istorie, intamplari reale.
Cel mai mult mi-au placut cartile : "Cei trei muschetari","Dupa 20 de ani","Vicontele de Bragelonne","Regina Margot" si "Fiul condamnatului".
Urmeaza sa mai citesc si celelalte carti ale sale deoarece mi se par pline de aventura si suspans.

Întrebări similare