| 123teodor123 a întrebat:

Care dintre cartile lui Alexandre Dumas (tatal) vi se pare cea mai interesanta? De ce?

Răspuns Câştigător
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Mie imi plac toate..sincer! Le iubesc de fapt! Mi-a placut mult "Vicontele de Bragelonne"-asa cred ca se scrie corect..sorry daca am gresit...mai ales ca are mai multe fapte reale desi unii spun ca e plictisitoare..mai ales de Louise si de restul personajelor pozitive..si restul au fost frumoase ca "Contele de Monte-Cristo" sau "Dupa douazeci de ani" sau "Cei trei muschetari"..etc.
Tie ce ti-a placut cel mai mult? Credeam ca sunt singura caruia ii place Dumas si in general literatura franceza si nu numai!

| 123teodor123 explică (pentru SkyIsMyLimit):

Mie? Pai, "Dupa douazeci de ani" mi s-a parut plina de aventura. Mi-a placut mult. Normal, niciuna nu e mai prejos. Oricum, e imposibil sa nu iti placa literatura franceza o data ce ai descoperit-o. De la Victor Hugo pana la Jules Verne, toti au scris niste carti magnifice. Multumesc pentru raspuns!

| SkyIsMyLimit a răspuns (pentru 123teodor123):

Dar...nici eu nu pricep cum unora nu le place, dar exista oameni care spun asta si din pacate eu am intalnit foarte multi!

3 răspunsuri:
| XBrunetteX a răspuns:

Ii ador cartile lui Alexandre Dumas, si imi place literatura franceza in general.
Cartile sale se bazeaza pe fapte din istorie, intamplari reale.
Cel mai mult mi-au placut cartile : "Cei trei muschetari","Dupa 20 de ani","Vicontele de Bragelonne","Regina Margot" si "Fiul condamnatului".
Urmeaza sa mai citesc si celelalte carti ale sale deoarece mi se par pline de aventura si suspans.