| Park1Suin a întrebat:

Care e romanul vostru favorit si de ce?

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Prin foc si sabie te tine in suspans in fiecare clipa.a reusit sa combine frumos razboiul cu dragostea.totusi simpatizam cu Chmielniki

| syd2 a răspuns:

Hamlet de Shakespere mult drama, mult, sens, au fost expuse ideologiile lumii etc.

| PinkPanther001 a răspuns:

Nu am un roman preferet am 3, toate scrise de acelasi autor. Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals si Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes. Ceea ce m-a atras la aceste romane a fost indemanarea si scrierea pe intelesul tuturor, intamplari neasteptate care pastra nerabdarea si entuziasmul fiecarui cititor. Recomand cu caldura aceste romane pentru ca sunt pur si simplu sunt capodopere ale literaturii romanesti care nu vor muri niciodata. De fiecare data cand terminam de lecturat unul dintre aceste romane imi parea rau de finalizarea lui si tot odata imi doream continuarea intamplarilor.

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Romanul meu preferat este Invitatie la vals este un roman de dragoste care mi-a placut foarte mult.

| Andreutza098 a răspuns:

O tragedie americană de Theodore Dreiser. Un roman foarte interesant, recomandwinking.