| KatelynDragutza a întrebat:

Care este opinia ta cu referire la afirmatia naratorului: Cei coplesiti de o pasiune n-o pot explica, iar cei ce nu au trait niciodata ceva asemanator nu
pot intelege?

1 răspuns:
| Biencutza2001 a răspuns:

Ca si comparatie putem lua iubirea dintre doi adolescenti. Nu are nici o definitie sau expilicatie. Nu stii cand apare sau de ce te paraseste. O simti intens, real. Asa este si cand ai o pasiune pentru ceva. O traiesti, dorind s-o dezvolti fara sa stii la inceput de ce. Pur si simplu ajunge sa faca parte din tine, te completeaza. Pentru cineva care n-a trecut prin acest sentiment(ne intoarcem la iubirea adolescentilor) si nu l-a exploatat (adica sa aiba o relatie), nu intelege cu adevarat conexiune si desfasurarea adevarata dintre cei doi, el decat interpretand si comentand dupa propria lui judecata.Nu poate intelege sentimentul adevarat decat atunci cand chiar trece prin acesta.
P.S. Sper ca am fost destul de explicita.