| freshDEportocale a întrebat:

Ce părere aveți despre afirmația asta "sa fii microbist e ceva aparte"? Mie mi se pare cea mai comuna pasiune

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, la fel de aparte ca stropii de ploaie rolling on the floor

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un microbist adevarat merge oriunde cu echipa favorita, isi face timp si aloca resurse pentru asta. Oricind joaca echipa in deplasare, el e acolo. Nu conteaza ca e vreme buna sau rea, el e acolo cu echipa sa. Stie toate rezultatele, poate din ultimii 10 ani, stie toti jucatorii, stie toate evenimentele petrecute la echipa de cand o sustine, ii stie si pe alti microbisti fie de la echipa favorita, fie de la adversare.
Acum, judeca si tu daca e o pasiune comuna, cum zici, sau chiar e ceva aparte. Eu zic ca e ceva cit se poate de aparte. Pentru ca putini sunt in stare sa o faca, si putini o fac. La noi doar echipele mai mari au galerie ce isi urmeaza echipa oriunde (galeria fiind totatlitatea microbistilor ce sustin o echipa), deci, microbistii sunt flori rare.
E cam ca la religie. Multi zic ca sunt credinciosi, dar, daca ii iei la bani marunti sa vezi de ce cred, nu stiu ce sa spuna. Tot asa, multi zic ca sunt microbisti, dar nici nu stiu cu ce se maninca fotbalul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea mai exista pasiuni asa... aparte acum. Cu atat mai putin in cazul fotbalului.
Chiar daca nu imi place deloc, aceasta pasiune, influenta sau cum vrem sa ii spunem, a oamenilor... este doar o pasiune a lor pana la urma.
Cu alte cuvinte, avand in vedere numarul destul de mare al "suporterilor" da... putem spune ca este una destul de comuna printre oameni.

Dar probabil pentru fiecare persoana in parte, indiferent de pasiune... fiecare este ceva aparte.

| SilentRain a răspuns:

Pai este o afirmație corecta
Mai râu este sa fi obsedat/a de oamenii

| Mayhem666 a răspuns:

Da, e ceva destul de comun, dar de ce imi dai impresia ca vorbesti despre o persoana anume?
*Ahem* Drimmero

| freshDEportocale explică (pentru Mayhem666):

Pentru că îl citez.

| Mayhem666 a răspuns (pentru freshDEportocale):

Hai nu mai spune, sa mori tu, pe bune? Nu stiam.

| freshDEportocale explică (pentru Mayhem666):

Atunci de ce întrebi?

| Mayhem666 a răspuns (pentru freshDEportocale):

Pentru ca exista posibilitatea ca sa nu fie neaparat el. De aia intreb.