| AdioTPU a întrebat:

Care poezie a lui M. Eminescu va fascinează cel mai mult? Personal, consider că Floare albastra e o poezie plina de culoare, figuri de stil ce inspira un vibe fresh cititorului.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Preferata mea e,, Ce te legeni codrule".

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Am vazut ca nu iti pot trimite mesaje altfel.Sa inteleg din noul nume ca renunti la acest cont? Stiu ca ai tot primit remarci stupide si lumea te acuza ca esti nu stiu cine, dar nu cred ca merita. laughing Si eu m-am plictisit de cati ma acuza ca folosesc chat gpt aici. Daca nu sunt in stare sa distinga, e problema lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Luceafarul

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Capra cu 3 iezi

| Emma30555 a răspuns:

Îmi plac majoritatea dar acum îmi vine în minte La Steaua,

| wildthing a răspuns:

Scrisiarea III.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Lucrafarul, Inger si Demon, Strigoii

| NumănumescBrBr a răspuns:

La mijloc de codru des

| Kornuletz540 a răspuns:

Somnoroase păsărele.

| DamarisS91 a răspuns:

Floare albastra
cam totul depre poezie:
https://www.scrigroup.com/......e81827.php
https://www.preferatele.com/docs/romana/18/floare-albastra--com14.php

spre sa te ajute sa te decizi