| MariaIoana15 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste figuri de stil din poeziile: "Pe langa plopii fara sot" si "Floare-albastra", va rog?

Răspuns Câştigător
| IancuSilviu a răspuns:

Http://www.referat.ro/......e6713.html

inspiratia e buna :d

funda?

3 răspunsuri:
| Sparkts a răspuns:

Serios? waiting
Iți este greu sa cauți niște amărâte de figuri de stil pentru tema ta la romana?
Cautați-le singura soro ca asa nu vei ajunge nicăieri. Uite, totuși te ajut, în cazul în care ai uitat figurile de stil îți spun eu unde le-ai putea găsi : ro.wikipedia.org/wiki/Figur%C4%83_de_stil

| MariaIoana15 explică (pentru Sparkts):

Stii, nu cred ca e cazul sa te bagi!

| fangtasamp a răspuns:

1.In caz ca nu stiai, figuri de stil inseamna ceva personalizat, adica, de exemplu,''Suna codrii''.
2. Uite linkul pentru prima poezie:http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/pe_langa_plopii_fara_sot.htm
3.Aici iti las linkul pentru a doua poezie:http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/floare_albastra.htm
4.gaseste tu figurile de stil, deoarece noi nu avem voie sa iti facem temele pe TPU