| hypothesis a întrebat:

Care sunt avantajele pe care ti le poate aduce lecturarea/citirea unei carti?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îmbogățirea culturii și a vocabularului, și în unele cazuri chiar și a imaginației.

| AvalohAlyn a răspuns:

Unele carti iti imbogatesc vocabularul si cultura si iti antreneaza imaginatia iar altele, cele motivationale si de dezvoltare personala sau de sanatate pot chiar sa te vindece, sa te dezvolte, sa te ajute in problemele neplacute pe care le ai.Eu citesc carti motivationale si de dezvoltare personala.Imi plac mult si ma ajuta. Unele sunt chiar vindecatoare.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti dezvolta cultura generala, vocabularul, imaginatia/creativitatea, te relaxeaza, iti ocupa agreabil cateva ore din timpul tau liber, te imbogateste intelectual si spiritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai diminuează monotonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vocabularul si cultura generala. iti dai seama dupa 2 minute de vorbit cu o persoana daca citeste si o carte la luna sau doar e o obsedata de facebook.

| Drolja a răspuns:

Pari mai intelectualnic.

| MgdDroopy a răspuns:

Niciunul!
Dar ai multe dezavantaje dacă nu citești.
Când mergi pe stradă, la magazin, în parc, oriunde, nu o să vadă nimeni cât de citit ești. Dar incultul se vede de la o poștă :-)

| BlitzLikeXd a răspuns:

Imbogatirea culturi-vocabularului-limbajului-imaginatiei happy happy big grin