| Nastia a întrebat:

Care sunt pasii pentru inceperea activitatii pe un blog de carti cu organizare de giveaway-uri si alte concursuri? De unde faci rost de carti? Cum iei legatura cu sponsorii?

Răspuns Câştigător
| tearsforfears667 a răspuns:

Eu am incercat asa ceva in trecut (sa pornesc un blog despre carti), intre timp am renuntat si acum imi pare rau... Sfatul meu este sa-l pornesti, sa scrii mai intai despre cartile pe care le-ai citit deja, pe care le ai prin biblioteca sau pe care le poti imprumuta de la prieteni. Apoi, dupa ce vei avea un numar de articole bune, scrise profesionist, poti trimite mailuri editurilor care au carti despre care ai vrea tu sa scrii. In mail, le trimiti si linkuri cu recenziile de pe blogul tau care ti se par cele mai reusite. Sigur iti vor da carti, daca scrii bine, eu am auzit multe cazuri de genul. Succes maxim!