| AvalohAlyn a întrebat:

Va rog mult, ce carte sa citesc ca să ma ajute extrem de mult sa îmi pot schimba viata în bine?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti schimbi viata in bine dupa ce incepi sa aplici ce scrie in orice carte de dezvoltare personala.Nu exista una cea mai buna, deoarece vorbim de zeci de mii si toate recicleaza aproape acelasi cobtinut. Poti pur si simplu sa citesti si articole de pe net, ca apoi sa incerci sa aplici in viata ta, nu neaparat carti.

| LordCristobal a răspuns:

,,Atomic Habits"de James Clear.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia

| cartedecitit a răspuns:

Ai incercat sa stai pe langa persoane care zambesc foarte tare, eu cand am mers la neurolog, prezenta ei era prea mult pentru mine, si ma speriam, voiam sa plec, si eu eram sperios nu prea voiam sa vorbesc cu lumea, si asta a amplificat lucrurile, cand am vorbit cu psihologul, era o persoana vesele, deschisa, gata sa auda tot ceea ce aveam de spus, discutam dar parca modul in care te simti pe langa unele persoane iti schimba viata, daca intelegi ce spun? modul in care ele te fac sa te simti, personalitatea une persoane e afectata de persoanele din jur.

| cartedecitit a răspuns:

Nici dupa ce am iesit de la psiholog nu am scapat complet de anxietate, dar dupa ce am avut un examen si am vrut sa plec acasa, am avut un coleg care spune te descurci, incearca, haide(cam trageau de mine), atunci deja eram colesit, si pana la urma am intrat, la urmatoarele examene era la fel, dar incetul cu incetul trecand prin aceste situatii, vorbind intr una cu colegii, trecand prin examene, si amintindu mi mereu cum a fost la psiholog parca nu prea mai simt asa de tare frica, ma duc am un pic de frica cand sunt in fata, dar nu imi vin sa sparg usa sa o iau la fuga.