| BogdanMo a întrebat:

Cartea The way of kings are 1000 de pagini, iar Calea regilor are 2 volume, unul 1000 de pagini iar altul 800...Nu inteleg este aceeași carte.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul de pagini al unei carti depinde de formatul cartii, dimensiunea literelor si spatiul dintre randuri. Pesemne ca versiunea in limba engleza este de format mai mare, litere mai mici si distanta dintre randuri mai mica, decat traducerea in limba romana.