| TripleH_9737 a întrebat:

De ce i se spune lui Triple H King of Kings(Regele Regilor)? DAU F. U. N. D. A

Răspuns Câştigător
| MasterGoldX a răspuns:

I se spune asa datorita carierei pe care o are in spate, datorita a ceea ce face in ring si mai ales ca domina ringul si adversarul. Deasemena i se mai spune si The Cerebral Assassin, The Game sau Hunter, tocmai din cauza abilitatilor demonstrate de-a lungul timpului si mai ales ca aceste denumiri ii sunt corespunzatoare firii pe care le are ca wrestler. Se poate sa ii se mai spuna asa si datorita faptului ca este superior fata de ceilalti adversari. Numele se castiga cu timpul, iar el a demonstrat-o de-a lungul anilor.

2 răspunsuri:
| diannna38 a răspuns:

Pentru ca a fost de mai multe ori kings of the ring si a avut multe titluri in palmares cum ar fi: campion mondial de 10 ori; campion wwe 9 ori; campion intercontinental de 3 ori; campion al statelor unite de 4 ori; campion hardcore de 5 ori; si campion la echipe de 5 ori cu kevin nash(1data
) si shawn michaels(4 ori)

| AAAA31 a răspuns:

Pai el este unul dintre castigatori meciurilor "regele ringului"
cred ca de aici i se spune big grin