| Andreeea7 a întrebat:

Hei poate sa îmi explice și mie Game of thrones. Urzeala tronurilor. Cărțile, de faptlaughing. Sunt 5 titluri cu 10 volume plus încă 3 in plus blaaa bla nu înțeleg nimiclaughing eu vreau sa cumpăr "originala" cum ar veni, sau originalele care se întâmpla și in serial (adică serialul s-a luat după carte sau cartea după serial). Ii destul de complicat laughing + sa îmi explicați celelalte. încleștarea regilor, festinul ciorilor etc Sunt înainte sau după serial sau cumm? Heeeelp.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Seria de cărți "A Song of Ice and Fire" are până în prezent cinci volume publicate:

A Game of Thrones
A Clash of Kings
A Storm of Swords
A Feast for Crows
A Dance with Dragons

Seria va avea în total șapte cărți, cele două nepublicate încă fiind:
The Winds of Winter
A Dream of Spring

Serialul "Game of Thrones" (deși poartă numele primului volum al seriei) urmărește acțiunea completă din toate cele șapte cărți.