| iubesteOrezul a întrebat:

Carti bune de Shakespeare? Funda :*. Multumesc.

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Absolut toate.

| corolav a răspuns:

Hei, dip2dip, oprește-te!
„Război și pace", „Marele Gatsby" nu sînt de Shakespeare.

| Euletitia a răspuns:

Buna!
"Romeo si Julieta"
"Hamlet"
Doar pe acestea le-am ctit eu dintre operele lui Shakespeare si le recomand, chiarmerita citite!

| cooldreams a răspuns:

Toate cartile lui Shakespeare sunt de-a dreptul exceptionale! Intra pe wiki si ai sa gasesti lista completa a operelor sale si poti alege ce-ti place. Cele mai cunoscute sunt Romeo si Julieta, Macbeth, Regele Lear, Hamlet etc.

| angus35 a răspuns:

Toate cartile de Shakespear sunt bune in special Hamlet.Bafta!

| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Hamlet, Romeo si Julieta, Visul unei nopti de vara, Razboi si pace, Pericles

| ladypink1 a răspuns:

Romeo & Juliet, Hamlet.

| TheKitty a răspuns:

Cel mai mult "Razboi si pace" si "Romeo si Julieta", dar sunt foarte greu de inteles sper sa descifreziwinking

| dip2dip a răspuns:

Mie mi-au placut, in mod deosebit "Razboi si pace", "Marele Gatsby", dar si "Hamlet".

| beatricebetty a răspuns:

"Romeo si Julieta"&"Visul unei nopti de vara"