| kitilina a întrebat:

Carti de citit cu povesti de dragoste pentru adolescenti?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cărțile semnate de MIHAIL DRUMEȘ (Scrisoarea de dragoste, Invitație la vals, Elevul Dima dintr-a șaptea)

MIRCEA ELIADE( Maitreyi, Noaptea de Sânziene, Nuntă în cer etc)
Un roman deosebit este "Mircea Eliade- Povestea unei iubiri", autor Al. RĂDUCANU
Sau "Maitreyi Devi- Dragostea nu moare", o continuare frumoasă și tristă a romanului Maitreyi.
Am fost eu mult prea captivată de viața și romanele lui Eliade, astfel încât l-am (re)citit din scoarță în scoarță : ))

Altele:
CELLA SERGHI (Pânza de păianjen)

MIHAIL ȘERBAN (Sanda)

Sunt multe, doar să-ți placă lecturarea! În rest, îți poți umple (completa) biblioteca.hee hee

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Maitreyi", "Adela" "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi", "Cartea nuntii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasarea spin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimie perfectă.

| zacusca16 a răspuns:

"Fericirea incepe azi" "Fericirea mea esti tu" ambele de Jamie McGuire.